для 1-АФ

Шановні студенти групи 1-АФ!

      На цій сторінці розміщена інформація для вас. Навчальна дисципліна "Фізика" вивчається протягом 2 років (перший-другий курси), два рази на тиждень в І семестрі та одна година на тиждень в ІІ-ІVсеместрах (відповідно до розкладу). Тому, студенти, які навчаються за альтернативними формами навчання або пропустили заняття, мають можливість отримати тему заняття та завданя на цій сторінці. Успіхів та натхнення!
І семестр
Модуль 1
Змістовий модуль 1. Фізичні основи механіки. Молекулярна фізика і термодинаміка.
Тема 1. Вступ значення фізики для вивчення явищ природи. Фізика і техніка. Поняття про величину і вимірювання. Фізичні величини, Прямі і непрямі вимірювання. Елементи теорії похибок.
Тема 2. Завдання механіки. Матеріальна точка. Система відліку. Прямолінійний рух. Швидкість і прискорення. Криволінійний рух; тангенціальне і нормальне прискорення.
Тема 3. Завдання динаміки. Закони Ньютона. Кількість руху. Закон збереження кількості руху. Робота і енергія. Закон збереження механічної енергії.
Тема 4. Основні положення молекулярно-кінетичної теорії. Агрегатний стан речовини. Поняття про температуру і внутрішню енергію тіл. Характеристика газоподібного стану речовини. Реальні гази.
Тема 5. Рух молекул газу. Вимірювання швидкості руху молекул. Дослід Штерна.Розподіл молекул за швидкостями. Розміри і маси молекул і атомів. Число Авогадро. Число Лошмідта.
Тема 6. Довжина вільного пробігу молекули в газі. Тиск газу. Поняття вакууму. Ідеальний газ. Залежність тиску газу від температури. Абсолютна температура. Термодинамічна шкала температур.Зв'язок між абсолютною температурою газу і середньою кінетичною енергією поступального руху молекул.
Тема 7. Основне рівняння кінетичної теорії газів. Термодинамічні параметри газу. Зв'язок між тиском, об'ємом і температурою для даної маси газу. Універсальна газова стала. Рівняння Менделеєва-Клайперона
Тема 8. Застосування рівняння Менделєєва-Клайперона до окремих випадків процесів у газах (ізохоричний, ізобаричний, ізотермічний). Внутрішня енергія ідеального газу. Робота газу при ізобаричній зміні його об'єму. Фізичний зміст універсальної газової сталої.
Тема 9. Перевірка закону Бойля-Маріотта.
Тема 10. Контроль змістового модуля 1.

Змістовий модуль 2. Характеристика рідкого та стану речовини. Вологість.
Тема 11. Внутрішня енергія. Зміна внутрішньої енергії тіла шляхом теплообміну і при виконанні механічної роботи. Закон збереження і перетворення енергії при теплових і механічних процесах.
Тема 12. Перший закон термодинаміки. Застосування першого закону до ізопроцесів в ідеальному газі. Адіабатний процес. Необратимість теплових процесів. Поняття про другий закон термодинаміки. Принцип дії теплових машин. Цикл Карно.  К.к.д.  теплової машини Карно.
Тема 13. Пароутворення і конденсація. Випаровування. Пари, що насичують простір; їхні властивості. Перегріта пара та її використання. Парові турбіни високого тиску. 
Тема 14. Кипіння рідини. Залежність температури кипіння від тиску. Температура кипіння і точка кипіння. Рівняння теплового балансу при пароутворенні і конденсації. Критичний стан речовини {критичні температури, тиск і об'єм). Використання зріджених газів у техніці.
Тема 15. Водяна пара в атмосфері. Абсолютна і відносна вологості повітря, точка роси. Прилади для визначення вологості повітря. Поняття про атмосфери планет і парниковий ефект.
Тема 16. Визначення відносної вологості повітря
Тема 17. Характеристика рідкого стану речовини. Поверхневий шар рідини. Енергія поверхневого шару рідини. Поверхневий натяг. Змочування. Крайовий кут. Меніск.
Тема 18. Тиск, створюваний викривленою поверхнею рідини. Капілярність. Капілярні явища в побуті, природі і техніці. Внутрішнє тертя в рідині; в'язкість. Аморфні речовини; їхня природа і властивості.
Тема 19. Контроль змістового модуля 2.

Змістовий модуль 3. Властивості твердих тіл. Деформації.  Електростатика.
Тема 20. Характеристика твердого стану речовини. Кристали. Анізотропія кристалів. Просторова решітка ідеального кристала. Типи зв'язків у кристалах, види кристалічних структур. Дефекти і домішки в кристалах, їхнє значення.
Тема 21. Визначення поверхневого натягу рідини
Тема 22. Види деформацій. Механічна напруга. Закон Гука. Пружність, пластичність, крихкість і твердість.
Тема 23. Плавлення і кристалізація. Зміна об'єму і густини речовини при плавленні. Залежність температури плавлення від тиску. Рівняння теплового балансу при плавленні і кристалізації. Розчини і сплави. Охолоджуючі суміші. Випаровування твердих тіл (сублімація). Випадки рівноваги твердої, рідкої і газоподібної фаз стану речовини. Діаграма фазових переходів. Потрійна точка.
Тема 24. Лінійне розширення твердих тіл при нагріванні. Об'ємне розширення твердих і рідких тіл при нагріванні. Залежність густини речовини від температури. Особливості теплового розширення води. Значення теплового розширення тіл у природа і техніці.
Тема 25. Електризація тіл. Поняття про величину заряду. Елементарний заряд. Закон збереження заряду. Взаємодія точкових зарядів. Закон Кулона. Діелектрична проникність середовища.
Тема 26. Матеріальність електричного поля. Силова характеристика електричного поля - напруженість. Графічне зображення електричних полів. Лінії напруженості електричного поля. Однорідне електричне поле. Потік вектора напруженості електричного поля.
Тема 27. Робота, що виконується силами поля при переміщенні заряду. Потенціальна енергія заряду. Енергетична характеристика електричного поля - потенціал. Різниця потенціалів, напруга. Поверхні рівного потенціалу. Зв’язок між напруженістю і різницею потенціалів.
Тема 28. Провідник в електричному полі. Розподіл зарядів на провіднику, внесеному в електричне поле. Електризація впливом. Електричний захист. Діелектрик в електричному полі. Поляризація діелектрика. Види поляризації: електронна, орієнтацій на або дипольна П'єзоелектричний ефект.
Тема 29. Електроємність провідника; умови, від яких вона залежить. Конденсатор. Типи і конструкції конденсаторів. Формула ємності плоского конденсатора. З'єднання конденсаторів у батареї. Енергія зарядженого конденсатора. Густина енергії електричного поля.
Тема 30. Контроль змістового модуля 3.

Змістовий модуль 4. Електричний струм у різних середовищах.
Тема 31.Електронна провідність металів. Сила струму і густина струму в провіднику. Замкнуте електричне коло. Зовнішня і внутрішня дільниці кола, напруга на цих дільницях. Електрорушійна сила джерела електричної енергії. Закон Ома для дільниці кола без ЕРС. Опір провідника.
Тема 32.Внутрішній опір джерела є. р. с. Залежність опору провідника від температури. Надпровідність.Падіння напруги ( на дільниці кола). Втрата напруги (у провідниках. З'єднання споживачів енергії струму ( провідників ) послідовно і паралельно. Формули для обчислення еквівалентного опору, сили струму і напруги в електричному колі.
Тема 33.  Закон Ома для усього ( повного) кола. Порівняння є. р. с. і напруги на затискачах джерела електричної енергії, ввімкненого в коло.  З'єднання джерел електричної енергії в батареї (послідовне, паралельне і змішане ). Формули для обчислення є. р. с, внутрішнього опору і сили струму батареї.
Тема 34. Робота електричного струму. Потужність електричного струму. Теплова дія електричного струму і його використання в техніці.Термоелектронна емісія ( випромінювання електронів розжареними металами). Контактна різниця потенціалів. Термоелектрорушійна сила. Термопари, термоелементи, термобатареї; їхнє застосування. Явище Пельтьє.
Тема 35. Визначення питомого опору провідника.
Тема 36.Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела електричної енергії.
Тема 37.Електролітична дисоціація. Іонна провідність електролітів. Електроліз. Закони Фарадея. Визначення заряду одновалентного іона. Технічні застосування електролізу.
Тема 38. Контроль змістового модуля 4.

ІІ семестр
Модуль 2
Змістовий модуль 5. Електричний стум у різних середовищах. Електромагнетизм.
Тема 1. Електричний струм у газах. Іонізація газу. Іонна й електронна провідності газу. Залежність сили струму в газі від напруги. Електричний розряд у газі при атмосферному тиску.
Тема 2. Електричний розряд у розріджених газах. Газосвітні трубки і лампи денного світла. Поняття про випромінювання і поглинання енергії атомом. Катодні промені; їхня природа і властивості. Поняття про плазму.
Тема 3. Електричний струм у вакуумі. Вакуумний діод і тріод (електронна лампа); їхнє застосування. Порівняльна характеристика провідників, діелектриків і напівпровідників. Залежність опору напівпровідників від температури й освітленості.
Тема 4. Власна (бездомішкова ) і домішкова провідності напівпровідників Електронно-діркові переходи. Устрій, принцип дії напівпровідникового діода і тріода; їхнє застосування
Тема 5. Взаємодія струмів. Матеріальність магнітного поля. Графічне зображення магнітних полів. Лінії індукції магнітного поля. Поняття про вихрове поле. Магнітні поля прямолінійного струму, кругового струму і соленоїда ( котушки) Сила взаємодії паралельних струмів, визначення ампера ( в одиницях СІ).
Тема 6. Магнітна проникність середовища. Магнітна стала. Дія магнітного поля на провідник із струмом. Силова характеристика магнітного поля. Однорідне магнітне поле. Робота при переміщенні провідника зі струмом в магнітному полі. Магнітний потік. Напруженість магнітного поля.
Тема 7. Парамагнітні, діамагнітні і феромагнітні речовини. Крива початкового намагнічування феромагнетику. Електромагніти. Сила Лоренца. Рух заряду в магнітному полі. Постійне і змінне магнітні поля. Електрорушійна сила індукції, індукційний струм, що виникають у провіднику при його русі в магнітному полі.
 Тема  8. Досліди Фарадея. Закон Ленца. Величина є. р. с. індукції. Вихрове електричне поле і його зв'язок із магнітним полем. Вихрові струми. Явище самоіндукції. Е. р. с. самоіндукції. Магнітне потокозчеплення. Індуктивність. Енергія магнітного поля.
Тема 9. Контроль змістового модуля 5.

Змістовий модуль 6. Механічні коливання
Тема 10. Коливальний рух. Умови виникнення коливань. Класифікація коливальних рухів тіла. Параметри коливального руху: період, частота, амплітуда.
Тема 11. Величини, що характеризують миттєвий стан коливної точки: зміщення, швидкість, прискорення, фаза.
Тема 12. Гармонійне коливання. Рівняння гармонійного коливання і його графік.
Тема 13. Математичний маятник. Закони коливання і формула періоду коливань математичного маятника. Фізичний маятник; приведена довжина. Застосування маятників.
Тема 14. Пружні коливання. Перетворення енергії при коливальному русі. Поширення коливального руху в пружному середовищі.
Тема 15. Вивчення коливань математичного маятника і визначення прискорення сили тяжіння за допомогою математичного маятника.

Тема 16. Контроль змістового модуля 6.

Комментариев нет:

Отправить комментарий